Najmlajši v Sloveniji in pri vrhu Evrope!

Neizpodbiten dokaz o začrtani viziji kluba

CIES evropski nogometni observatorij je objavil posodobljene podatke, ki dajejo neizpodbitne dokaze o jasno začrtani viziji NK Triglav Kranj in realizaciji le-te. Statistika pravi da ima Triglav najnižjo povprečno starost nogometašev na igrišču v državnem prvenstvu od začetka julija 2019 v Sloveniji!

Tudi, ko Orle uvrstimo v evropsko merilo, dobimo potrditev, da je kranjski klub s starostjo 23,3 leta skorajda povsem pri vrhu. Nahaja se na šestemmestu, na samem vrhu sta danski Nordsjaeland in beloruski Energertik s starostjo 22,1, sledijo še Heerenveen, Žilina, St. Gallen, Beveren in Anderlecht.

Na vidnejša mesta na lestvici sta se uvrstila le še dva slovenska kluba, Celje in Rudar iz Velenja imata povprečno starost 23,6. Celoten seznam najdete TUKAJ.

Povprečna starost igralcev na igrišču v državnem prvenstvu od začetka julija 2019:

22,1 Nordsjaeland (DAN), Energertik (BLR)
22,7 Heerenveen (NIZ)
22,8 DAC (SVK)
23,0 Žilina (SVK)
23,2 Beveren (BEL), Anderlecht (BEL)
23,3 Triglav (SLO)

23,9 Hajduk (HRV)