Triglav se je izkazal na gostovanju pri prvakih

Prva liga Telekom Slovenije, 34. kolo
NK Maribor - NK Triglav Kranj 3:3 (1:1)
Mešanović 1., Zahovič 49./11-m., 68; Arh-Česen 22., Tijanič 46., Majcen 85.

Triglav: Čadež, Rogelj, Mertelj, Šalja, Arh Česen, Udovič, Kryeziu (od 82. Gajič), Mlakar (od 84. Hasanaj), Tijanič, Crnov (od 90. Kopač), Majcen.

Med tednom so nogometaši Maribora potrdili nov naslov državnega prvaka, zato so jim igralci Triglava pred začetkom srečanja v športnem duhu pripravili "špalir" in jim tako čestitali za nov uspeh. Po začetku tekme pa ni bilo časa za preveliko spoštovanje. Domači so tekmo bolje odprli, saj so že v prvem napadu povedli.

Po zelo dvomljivem položaju je Mešanovič že v 13. sekundi tekme z udarcem na drugo vratnico ugnal vratarja Luko Čadeža in domače popeljal v prednost. Kranjčani so dobro reagirali in hitro vzpostavili enakovreden položaj. Gostje so izenačili v 22. minuti, ko je Ivan Crnov dobil dvoboj z domačim branilcom in asistiral Kristjanu Arhu-Česnu za njegov prvi zadetek med prvoligaši.

V drugi del pa so bordo-beli vstopili enkratno, že po 20 sekundah je David Tijanič z enkratno potezo iz igre vrgel neaj mariborskih igralcev in z razdalje zadel mrežo Pirića. Triglav je igral hitro in atraktivno, nizal je priložnosti, naslednji zadetek so dosegli domači. Po posredovanju Čadeža pred Mlakarjem je na začudenje sodnik dosodil najstrožjo kazen, ki jo je z natančnim strelom izkoristil Zahovič.

Isti igralec je bil uspešen še v 68. minuti, a Triglav je preprosto igral preveč dobro, da bi Ljudski vrt zapustil poražen. V 85. minuti je razpoloženi Crnov poslal uporaben predložek, napako obrambe pa je izkoristil Luka Majcen, ki je s 16. zadetkom sezone postavil končnih 3:3.

"Najprej moram pohvaliti svoje fante, ki so odigrali odlično tekmo. Tudi gledalci, kii so si srečanje ogledali, so bili lahko zadovoljni. S točko smo zadovoljni in je zaslužena, morda pa bi lahko iztržili še več, če bi se nekatere situacije pri vodstvu z 2:1 obrnile bolj v našo prid," je po tekmi dejal Dejan Dončić.

Varovanci trenerja Dejana Dončića so že pri 36 točkah, zasedajo osmo mesto in imajo pred devetimi Goričani šest točk naskoka. Do konca sezone sta še dve tekmi, v sredo v Kranju gostujejo Domžale, ob koncu tedna pa Orli potujejo v Velenje.