NOVICE

Orli so na domačem igrišču v drugem kolu 2. slovenske nogometne lige ostali brez točk. Primorje je na petkovi tekmi slavilo z 2:1 z goloma Marka Guliča in Eliana Demirovića, v sodnikovem dodatku je zaostanek znižal Veron Šalja.

Prihajajoči vikend se začenja druga slovenska nogometna liga. Prva ovira kranjskih orlov v novi sezoni bo moštvo iz Bilj.

Iz Triglava se v Celje seli najboljši strelec lige Tin Matić. Skupaj je na šestindvajsetih tekmah v drugi slovenski ligi za Triglav dosegel kar enaindvajset zadetkov, v dresu Triglava je na igrišču preživel skoraj 37 ur.

Glavni trener Triglava bo v prihajajoči sezoni Safet Hadžić, ki je danes na treningu že spoznal svoje moštvo in tudi cilje, ki mu jih je predstavilo vodstvo kluba. Hadžić je bil v svoji bogati poklicni karieri nazadnje trener ljubljanske Olimpije.

Triglavska nogometna šola še naprej ustvarja odlične talente in jim omogoča nadaljevanje nogometne kariere tako doma kot tudi v tujini. Zadnji pristop prihaja iz članskih vrst. Iz Triglava se v makedonski klub FC Shkupi 1927 seli otrok Triglava Aleks Zlatkov.

Na povratni tekmi kvalifikacij za dopolnitev Prve lige Telemach v Kranju so slavili nogometaši CB24 Tabora Sežane z rezultatom 5:2. Oba zadetka za Kranjčane je dosegel Tin Matić.

Prva tekma kvalifikacij za popolnitev prve slovenske nogometne lige se je končala z rezultatom 3:1 za domačine. Sežanci so tako za zdaj v prednosti, a končna odločitev bo padla v nedeljo na povratni tekmi v Kranju. Zadetek za Kranjčane je dosegel Žan Vipotnik.

Za nogometaše Triglava bo v prihodnjih dneh na sporedu vrhunec sezone. Trud je poplačan in orle do prve lige ločita samo še dve tekmi, ki jih morajo obrniti v svojo korist. Prva tekma kvalifikacij za popolnitev prve slovenske nogometne lige bo v četrtek, 26. maja, ob 17.30 na sežanskem stadionu.

Potem ko je bilo že popolnoma jasno, da so si nogometaši Triglava zagotovili drugo mesto na prvenstvu, so z glavo že nekaj kol povsem v kvalifikacijah za popolnitev prve slovenske nogometne lige. Tako so v soboto remizirali z moštvom Ilirije iz Ljubljane.

NK TRIGLAV Kranj, Športni center Kranj, Partizanska cesta 37, 4000 Kranj © 2022