Triglav je doma utrpel poraz proti Velenjčanom

27. kolo Prve lige Telekom Slovenije

Triglav - Rudar 0:4 (0:2)

Triglav: Arko, Kumer, Mlakar, Rogelj, Arh Česen, Mertelj, E. Kryeziu, Tijanić, Udovič (od 46. Žurga), Majcen, Crnov (od 63. Svraka).

V 27. kolu prvoligaškega tekmovanja je kranjski Triglav doma gostil Rudar iz Velenja. To je bila pomembna tekma dveh konkurentov na tabeli, ki se bojujeta za obstanek med elito brez dodatnih kvalifikacij. Znova se je potrdilo, da so Knapi sila neugoden tekmec, saj so na koncu domov odnesli vse tri točke. Rudar je slavil s 4:0.

Tekma od začetka, znova, ni dajala občutka, da bi se lahko razpletla, kot se je. Znova so Triglavani začeli odločno, kombinatorno in z nekaj akcijami dali vedeti, da bodo diktirali tempo tekme. A niso bili natančni, na drugi strani pa so gostje povedli v 13. minuti po natančnem strelu Škofleka. Nato so Orli še dodatno pritisnili, večji del polčasa igrali v bližini Rudarjevega kazenskega prostora, a niso znali izenačiti. Pred polčasom pa je sledil protinapad gostov in na odmor sta ekipi odšli z dvema goloma razlike.

V drugem polčasu je bil cilj jasen, a se ni izšlo. V 51. minuti so gostje znova izigrali domačo obrambo in povišali na 3:0, nekaj minut za tedm pa je drugi rumeni karton prejel še Kristjan Arh-Česen. Da se stvari v tem obdobju nikakor ne odvijajo v želeno smer, je dokazal še avtogo v sodniškem dodatku, s porazom pa Orli ostajajo na osmem mestu. V soboto v Kranju gostuje Mura.

"Želeli smo igrati disciplinirano, da tekmecu ne bi dopuščali priložnosti. Zgodaj smo prejeli prvi zadetek, a vseeno imeli igro in priložnosti. Nato smo po čudnih situacijah prejeli zadetke in tekme je bilo konec," je po tekmi dejal trener Dejan Dončić.

Novice selekcij

U19

Miklič: Cilji morajo biti visoki!

Konec tedna prinaša tudi začetek nove tekmovalne sezone v mladinskih ligah pod..

NK Triglav in Coerver® Coaching Croatia z roko v..

Nogometni klub Triglav Kranj vsako leto vpeljuje nekatere novosti s katerimi..