Prva liga Telekom Slovenije, 15. kolo

NK Celje – NK Triglav Kranj 4:0 (2:0)
Božič 17., Vidmajer 39., 64., Vizinger 89.

NK Triglav Kranj: Čadež, Kuhar, Milanović, Šalja (od 66. Kumer), Mlakar, Brkić, Udovič, Kryeziu (od 82. Gajič), Janković (od 72. Petric), Majcen, Tijanič.

Kranjski prvoligaš je ob koncu minulega tedna gostoval pri vselej neugodnem Celju. Tudi tokrat se je izpostavilo, da moštvo Dušana Kosiča ne leži Orlom, saj so domači slavili s 4:0. Kranjčani so v boj odšli brez poškodovanih Žana Roglja in Aleša Mertlja.

V prvem polčasu Kranjčani niso uspeli priti do svoje igre in do ravni, na kakršni so bili v zadnjih tednih. Domači so bili bolj podjetni, kar so znali kronati z golom v 17. minuti. Pred polčasom so Celjani izkoristili še eno priložnost in so na odmor odšli z dvema zadetkoma prednosti.

V nadaljevanju so Orli pritisnili in so se skušali vrniti nazaj v igro, a poizkusi na vrata Celja niso obrodili sadov. Razpoloženi gostitelji so v nadaljevanju še dvakrat ugnali vratarja Luko Čadeža in prišli do zmage, Kranjčani pa so morali priznati prvi poraz po dveh uspešnih tekmah.

"Celje je bilo boljša ekipa in je zasluženo zmagal, sploh v prvem polčasu so nam odčitali nogometno lekcijo. Žal nismo prikazali želje, volje, borbenosti in agresivnosti, ki smo jih kazali v zadnjih petih obračunih. Kar najhitreje moramo pozabiti ta obračun, izvleči zaključke in iskati točke na prvi naslednji tekmi," je dejal Vlado Šmit, član strokovnega štaba Triglava.

V naslednjem kolu bodo Triglavani znova igrali sila pomembno tekmo. V kranjskem Športnem centru bo v nedeljo ob 14:00 gostoval ljubljanski Bravo, ki ima na tabeli točko manj od bordo-belih.