Prva liga Telekom Slovenije, 36. kolo

NK Rudar Velenje - NK Triglav Kranj 2:2 (1:0)
Tučič 8., Radić 85; Tijanič 70., Majcen 93.

Triglav: Čadež, Rogelj, Mertelj, Šalja, Arh Česen, E. Kryeziu, Udovič (od 84. Svraka), Crnov, Tijanić, Mlakar (od 57. Kopač), Majcen.

In prišli smo do konca prvoligaške sezone 2018/2019! Zadnje dejanje je bilo v Velenju, kjer so kranjski Orli znova prikazali dobro igro in osvojili točko z remijem 2:2. Za bordo-bele sta v drugem polčasu zadela David Tijanič in Luka Majcen.

V uvodnem delu smo spremljali zanimivo in razigrano predstavo. Priložnosti so se vrstile na obeh straneh, domači pa so v osmi minuti povedli z golom Tučiča. Za tem so bordo-beli zaigrali napadalno in so iskali izenačenje, a ga do polčasa ni bilo.

V nadaljevanju so bili Kranjčani podjetnejši, kar se je izkazalo v 70. minuti, ko je z mojstrskim prostim strelom izenačil David Tijanič. Zanj je bil to že sedmi zadetek sezone. Kasneje so Orli napadli za zmago, iz ene od redkih priložnosti pa so domači še drugič povedli. Ko se je že zdelo, da bodo domači slavili, je švignil protinapad po desni strani, Žan Rogelj je podal Majcnu, ta pa je zadel za 2:2. Za kapetana je bil to 17. gol sezone in je drugi strelec lige.

"Gledali smo zelo dobro tekmo, zato čestitke igralcem obeh ekip. Bilo je veliko dinamike in priložnosti. Prvih 25 minut je bilo skromnih, morda so razlogi tudi v slavju sredi tedna, kasneje pa smo pokazali odlično igro. Delitev točk je povsem pravilen izid," je po tekmi dejal trener Dejan Dončić.

Kranjčani so prvoligaško sezono sklenili na osmem mestu in so izpolnili zastavljen cilj, zadržati prvoligaški status brez dodatnih kvalifikacij. Na koncu so zbrali 37 točk, kar je kar 11 točk več kot v minuli sezoni.