Prva liga Telekom Slovenije, 19. kolo

NK Maribor – NK Triglav Kranj 0:2 (0:2)
Petric 28., G. Brkić 38.

NK Triglav Kranj: Arko, Rogelj, Milanović, Arh-Česen, Mlakar (od 90. Vukovič), Mertelj, G. Brkić (od 77. Aliaga), Kryeziu, Tijanič, Janković, Petric.

V 19. kolu aktualne prvoligaške sezone se je kranjski Triglav vrnil tja, kjer je popotovanje v tej sezoni tudi začel. V mariborskem Ljudskem vrtu so orli poleti šokirali nogometno javnost in slavili z 2:1, tokratni uspeh in slavje z rezultatom 2:0 pa zatorej ni več zgolj presenečenje ali naključje.

Po poškodbi se je v postavo Vlada Šmita vrnil Žan Rogelj, po kazni se je vrnil tudi Milan Milanović, znova pa so od prve minute začeli tudi Kristjan Arh-Česen, Egzon Kryeziu in Goran Brkić. Sploh slednji je bil eden najboljših na terenu in morda ključna figura pri šesti zmagi bordo-belih v sezoni.

V 28. minuti je Brkić meril z razdalje, odbito žogo pa je za hrbet Pirića pospravil Gaber Petric. Za mladega kranjskega napadalca je to že tretji zadetek sezone in s tem nadaljuje z odličnimi predstavami v krstni sezoni med prvoligaši. Deset minut kasneje pa je znova meril vezist Brkić, le da je v tem primeru z okoli 25 metrov pospravil pajčevino in z enim od najlepših zadetkov v sezoni povišal gostujoče vodstvo.

Domači so imeli veliko zrelih priložnosti, a niso računali na enkraten dan in fenomenalno predstavo vratarja Jalna Arka. V prvem delu, na koncu pa tudi v drugem delu, Maribor ni uspel zatresti mreže in Orli so se veselili že druge zaporedne zmage v Ljudskem vrtu, skupno pa na Štajerskem niso bili poraženi že na treh zaporednih srečanjih.

"Odlično smo se pripravili na tekmo. Fantom sem dejal, da gremo v Maribor k najboljši ekipi v Sloveniji, zato naj dajo vse od sebe in pokažejo svoje znanje. Ničesar nismo imeli za izgubiti, želeli smo igrati in ne le čakati v obrambi. Bili smo nevarni iz protinapadov, imeli smo celo priložnosti za več zadetkov. Obramba, napad in sredina, ob tem pa odlični vratar, vse je funkcioniralo. Bal sem se, da se nam ne bi ponovila Olimpija, a zdržali smo in to so velike tri točke za nas," je po tekmi dejal Vlado Šmit, ki je ob koncu lahko dal priložnost tudi 17-letnemu debitantu Luki Vukoviču, sicer še igralcu mladinske ekipe Triglava. V kadru je bil premierno še en mladinec, Luka Brkič.

Triglav bo v sredo popoldan igral zadnjo tekmo pred zimskim premorom, gostoval bo v Kidričevem. V tem trenutku so bordo-beli pri 20 točkah in na šestem mestu razpredelnice, kar je morda celo malce nad zastavljenimi cilji za sezono.